Toggle Menu

A Ford felgyorsítja az elektromos járművekkel kapcsolatos beruházásokat

Az autógyártó Ford bővíti a tisztán elektromos járművek gyártását, miután úgy döntött, hogy a piac gyors növekedése miatt fel kell gyorsítania terveit. A teljes cikk ide kattintva olvasható.

A Ford mintegy 900 millió dollárt (682 millió fontot) fektet be egy michigani üzem új termelési kapacitásába, és mintegy 900 új munkahelyet teremt.

Joe Hinrichs, a globális működésért felelős vezető elmondta, hogy "új szemmel nézte" az elektromos járművek növekedését.

A Ford, a második számú amerikai autógyártó szintén azt mondta, hogy körülbelül két éven belül megkezdi az autonóm járművek gyártását.

A vállalat tárgyalásokat folytat a német Volkswagennel egy olyan szövetségről, amelynek célja az elektromos és autonóm járművek beruházása és építése. Hinrichs úr elmondta, hogy a tárgyalások pozitívan alakultak, de nincs mit bejelenteni.

Tavaly a Ford hosszú távú tervet fogalmazott meg, amely szerint mintegy 11 milliárd dollárt fektet be új járműtechnológiákba.

Hinrichs úr azt mondta: "A Ford a következő lépéseket tette: "Amikor áttekintettük a villamosításba történő 11 milliárd dolláros beruházásunkat, nyilvánvalóvá vált számunkra, hogy a nem túl távoli jövőben szükségünk lesz egy második üzemre, hogy növeljük az akkumulátoros elektromos járműveink kapacitását".