Az autógyártó Ford bővíti a tisztán elektromos járművek gyártását, miután úgy döntött, hogy a piac gyors növekedése miatt fel kell gyorsítania terveit. A teljes cikk ide kattintva olvasható.
A Ford mintegy 900 millió dollárt (682 millió fontot) fektet be egy michigani üzem új termelési kapacitásába, és mintegy 900 új munkahelyet teremt.
Joe Hinrichs, a globális működésért felelős vezető elmondta, hogy "új szemmel nézte" az elektromos járművek növekedését.
A Ford, a második számú amerikai autógyártó szintén azt mondta, hogy körülbelül két éven belül megkezdi az autonóm járművek gyártását.
A vállalat tárgyalásokat folytat a német Volkswagennel egy olyan szövetségről, amelynek célja az elektromos és autonóm járművek beruházása és építése. Hinrichs úr elmondta, hogy a tárgyalások pozitívan alakultak, de nincs mit bejelenteni.
Tavaly a Ford hosszú távú tervet fogalmazott meg, amely szerint mintegy 11 milliárd dollárt fektet be új járműtechnológiákba.
Hinrichs úr azt mondta: "A Ford a következő lépéseket tette: "Amikor áttekintettük a villamosításba történő 11 milliárd dolláros beruházásunkat, nyilvánvalóvá vált számunkra, hogy a nem túl távoli jövőben szükségünk lesz egy második üzemre, hogy növeljük az akkumulátoros elektromos járműveink kapacitását".